Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Wellbear

Wellbear

(70 products)
  • Atlantic Treat
  • Bilovit
  • Vitaler's
  • Wellbear
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels

    Wellbear

    Wellbear Vitamin D3 4000 IU - 120 Softgels

    2 reviews
    Regular price €4.39
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Wellbear Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Wellbear Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Wellbear Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Wellbear Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules Wellbear Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Ashwagandha 9% 600 mg - 60 Capsules

    5 reviews
    Regular price €10.99
    Unit price€0.18 each
    View details
  • Wellbear Vitamin C with Rose Hip 1000 mg - 60 Capsules Wellbear Vitamin C with Rose Hip 1000 mg - 60 Capsules Wellbear Vitamin C with Rose Hip 1000 mg - 60 Capsules Wellbear Vitamin C with Rose Hip 1000 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Vitamin C with Rose Hip 1000 mg - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €3.59
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Wellbear Melatonin 1 mg - 240 Tablets Wellbear Melatonin 1 mg - 240 Tablets
    Sold out

    Wellbear

    Wellbear Melatonin 1 mg - 240 Tablets

    6 reviews
    Regular price €4.39
    Unit price€0.02 each
    View details
  • Wellbear Uridine 300 mg - 60 Capsules Wellbear Uridine 300 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Uridine 300 mg - 60 Capsules

    2 reviews
    Regular price €15.49
    Unit price€0.26 each
    View details
  • Wellbear Maca 600 mg - 60 Capsules Wellbear Maca 600 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Maca 600 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €4.39
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Wellbear Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules Wellbear Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules
    30% off

    Wellbear

    Wellbear Sodium Butyrate 600 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Sale price €6.29 Regular price €8.99
    Unit price€0.10 each
    View details
  • Wellbear Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Wellbear Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Wellbear Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Wellbear Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules Wellbear Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules
    30% off

    Wellbear

    Wellbear Lion's Mane 500 mg - 60 Capsules

    1 review
    Sale price €7.99 Regular price €11.49
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Wellbear Berberine 400 mg - 60 Capsules Wellbear Berberine 400 mg - 60 Capsules Wellbear Berberine 400 mg - 60 Capsules Wellbear Berberine 400 mg - 60 Capsules
    Sold out

    Wellbear

    Wellbear Berberine 400 mg - 60 Capsules

    2 reviews
    Regular price €7.99
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Wellbear Devil's Claw 500 mg - 60 Capsules Wellbear Devil's Claw 500 mg - 60 Capsules Wellbear Devil's Claw 500 mg - 60 Capsules Wellbear Devil's Claw 500 mg - 60 Capsules
    7% off

    Wellbear

    Wellbear Devil's Claw 500 mg - 60 Capsules

    1 review
    Sale price €4.19 Regular price €4.49
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Wellbear Shiitake 400 mg - 60 Capsules Wellbear Shiitake 400 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Shiitake 400 mg - 60 Capsules

    4 reviews
    Regular price €5.59
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Wellbear Melatonin Forte- 60 Tablets Wellbear Melatonin Forte- 60 Tablets
    10% off

    Wellbear

    Wellbear Melatonin Forte- 60 Tablets

    1 review
    Sale price €4.49 Regular price €4.99
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml

    Wellbear

    Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml

    4 reviews
    Regular price €9.39
    Unit price€37.56 /L
    View details
  • Wellbear Saw Palmetto 550 mg - 60 Capsules Wellbear Saw Palmetto 550 mg - 60 Capsules Wellbear Saw Palmetto 550 mg - 60 Capsules Wellbear Saw Palmetto 550 mg - 60 Capsules Wellbear Saw Palmetto 550 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Saw Palmetto 550 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €4.79
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Wellbear Shilajit 400 mg - 60 Capsules Wellbear Shilajit 400 mg - 60 Capsules Wellbear Shilajit 400 mg - 60 Capsules Wellbear Shilajit 400 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Shilajit 400 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €7.19
    Unit price€0.12 each
    View details
  • Wellbear Nattokinase 100 mg - 60 Capsules Wellbear Nattokinase 100 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Nattokinase 100 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €8.79
    Unit price€0.15 each
    View details
  • Wellbear Chaga 500 mg - 60 Capsules Wellbear Chaga 500 mg - 60 Capsules Wellbear Chaga 500 mg - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Chaga 500 mg - 60 Capsules

    3 reviews
    Regular price €7.99
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 1000 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 1000 ml

    Wellbear

    Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 1000 ml

    4 reviews
    Regular price €29.59
    Unit price€59.18 /L
    View details
  • Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml

    Wellbear

    Wellbear Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml

    No reviews
    Regular price €17.49
    Unit price€34.98 /L
    View details
  • Wellbear Digestive Enzymes - 60 Capsules Wellbear Digestive Enzymes - 60 Capsules
    Sold out

    Wellbear

    Wellbear Digestive Enzymes - 60 Capsules

    4 reviews
    Regular price €11.99
    Unit price€0.20 each
    View details
  • Wellbear Fenugreek 500 mg - 60 Capsules Wellbear Fenugreek 500 mg - 60 Capsules
    Sold out

    Wellbear

    Wellbear Fenugreek 500 mg - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €4.99
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Wellbear Camelina oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Camelina oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Camelina oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Camelina oil Cold Pressed - 500 ml
    30% off

    Wellbear

    Wellbear Camelina oil Cold Pressed - 500 ml

    No reviews
    Sale price €7.19 Regular price €10.29
    Unit price€14.38 /L
    View details
  • Wellbear Magnesium 125 mg + Vitamin B6 - 60 Capsules Wellbear Magnesium 125 mg + Vitamin B6 - 60 Capsules

    Wellbear

    Wellbear Magnesium 125 mg + Vitamin B6 - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €4.79
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next

Wellbear is a Polish brand offering cold-pressed oils and dietary supplements. Combining traditional oil pressing with modern supplement formulations, Wellbear delivers natural Polish wellness products for daily health support.

Polish Natural Wellness

Wellbear harnesses the nutritional power of seeds and plants through two complementary approaches. Their cold-pressed oils preserve the full spectrum of nutrients through gentle extraction, while their supplement line provides targeted support with quality herbal and vitamin formulations. This dual focus reflects a holistic view of natural wellness.

Wellbear Products at Medpak

At Medpak, we offer Wellbear's complete range. Cold-pressed oils include linseed, hemp, camelina, evening primrose, and safflower—available in various sizes for different usage needs. The supplement line covers medicinal mushrooms like lion's mane, chaga, and reishi, adaptogens including ashwagandha and rhodiola, traditional herbs such as milk thistle, devil's claw, and echinacea, plus essential vitamins and minerals. Nootropic supplements like Alpha GPC and Huperzine A support cognitive function. Pifpaw pet products extend the brand's natural philosophy to animal wellness.

Why Choose Wellbear

Wellbear delivers Polish natural wellness through quality cold-pressed oils and effective supplements. The brand's range addresses diverse health needs naturally. For those seeking authentic Polish oils and supplements, Wellbear provides trusted natural quality.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart