Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Nanga

Nanga

(60 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Nanga Magnesium Glycinate 850 mg - 100 Capsules

    Nanga

    Nanga Magnesium Glycinate 850 mg - 100 Capsules

    6 reviews
    Regular price €8.89
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Nanga Chelated Magnesium Glycinate Powder - 100 g

    Nanga

    Nanga Chelated Magnesium Glycinate Powder - 100 g

    9 reviews
    Regular price €7.49
    Unit price
    View details
  • Nanga Zeolite - Clinoptilolite - 1000 g

    Nanga

    Nanga Zeolite - Clinoptilolite - 1000 g

    8 reviews
    Regular price €13.79
    Unit price€13.79 /kg
    View details
  • Nanga Tincture Protocol by Buhner Lyme Disease - 7 x 50 ml

    Nanga

    Nanga Tincture Protocol by Buhner Lyme Disease - 7 x 50 ml

    14 reviews
    Regular price €46.39
    Unit price€927.80 /L
    View details
  • Nanga Cryptolepis Herb Extract 1:1 - 50 ml

    Nanga

    Nanga Cryptolepis Herb Extract 1:1 - 50 ml

    5 reviews
    Regular price €9.89
    Unit price€19.78 /100ml
    View details
  • Nanga Magnesium Citrate 700 mg - 100 Capsules

    Nanga

    Nanga Magnesium Citrate 700 mg - 100 Capsules

    3 reviews
    Regular price €8.49
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Nanga High Molecular Weight Hyaluronic Acid 200 mg - 100 Capsules
    Sold out

    Nanga

    Nanga High Molecular Weight Hyaluronic Acid 200 mg - 100 Capsules

    3 reviews
    Regular price €8.99
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Nanga Cat's Claw Tincture (Vilcacora) - 50 ml

    Nanga

    Nanga Cat's Claw Tincture (Vilcacora) - 50 ml

    1 review
    Regular price €7.29
    Unit price€145.80 /L
    View details
  • Nanga Wormwood Wild Cut Herb - 250 g
    Sold out

    Nanga

    Nanga Wormwood Wild Cut Herb - 250 g

    2 reviews
    Regular price €5.79
    Unit price€23.16 /kg
    View details
  • Nanga Ashwagandha Herbal Extract 1:1 - 100 ml

    Nanga

    Nanga Ashwagandha Herbal Extract 1:1 - 100 ml

    No reviews
    Regular price €10.59
    Unit price€105.90 /L
    View details
  • Nanga Wormwood Wild Cut Herb - 100 g

    Nanga

    Nanga Wormwood Wild Cut Herb - 100 g

    2 reviews
    Regular price €2.79
    Unit price€27.90 /kg
    View details
  • Nanga Tansy Herb, Cut - 100 g Nanga Tansy Herb, Cut - 100 g

    Nanga

    Nanga Tansy Herb, Cut - 100 g

    2 reviews
    Regular price €2.69
    Unit price€26.90 /kg
    View details
  • Nanga Knotweed Tincture - 50 ml

    Nanga

    Nanga Knotweed Tincture - 50 ml

    5 reviews
    Regular price €9.19
    Unit price€183.80 /L
    View details
  • Nanga Andrographis Paniculata Tincture - 50 ml

    Nanga

    Nanga Andrographis Paniculata Tincture - 50 ml

    2 reviews
    Regular price €8.49
    Unit price€169.80 /L
    View details
  • Nanga Celandine Herbal Extract 1:1 - 50 ml
    Sold out

    Nanga

    Nanga Celandine Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    No reviews
    Regular price €6.49
    Unit price€12.98 /100ml
    View details
  • Nanga Sida Acuta Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    Nanga

    Nanga Sida Acuta Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    1 review
    Regular price €10.49
    Unit price€20.98 /100ml
    View details
  • Nanga Magnesium Malate 700 mg - 100 Capsules

    Nanga

    Nanga Magnesium Malate 700 mg - 100 Capsules

    No reviews
    Regular price €7.59
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Nanga Magnesium Taurinate 850 mg - 100 Capsules

    Nanga

    Nanga Magnesium Taurinate 850 mg - 100 Capsules

    No reviews
    Regular price €10.99
    Unit price€0.11 each
    View details
  • Nanga African Geranium Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    Nanga

    Nanga African Geranium Herbal Extract 1:5 - 50 ml

    1 review
    Regular price €6.49
    Unit price€12.98 /100ml
    View details
  • Nanga Thymol - 50 g

    Nanga

    Nanga Thymol - 50 g

    4 reviews
    Regular price €5.09
    Unit price€101.80 /kg
    View details
  • Nanga Propolis Extract 20% in Drops - 100 ml Nanga Propolis Extract 20% in Drops - 100 ml Nanga Propolis Extract 20% in Drops - 100 ml Nanga Propolis Extract 20% in Drops - 100 ml

    Nanga

    Nanga Propolis Extract 20% in Drops - 100 ml

    3 reviews
    Regular price €13.49
    Unit price€134.90 /L
    View details
  • Nanga Annual Mugwort Herbal Extract 1:1 - 50 ml
    Sold out

    Nanga

    Nanga Annual Mugwort Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    1 review
    Regular price €8.99
    Unit price€17.98 /100ml
    View details
  • Nanga Barberry Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    Nanga

    Nanga Barberry Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    2 reviews
    Regular price €7.49
    Unit price€14.98 /100ml
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next

Nanga is a Polish brand specialising in herbal tinctures, dried herbs, and natural supplements. With traditional botanical preparations including the Buhner Protocol for Lyme support, Nanga delivers authentic herbal medicine for those who appreciate time-tested natural remedies.

Polish Herbal Tradition

Nanga focuses on genuine herbal preparations—concentrated tinctures extracted from medicinal plants, dried herbs for traditional use, and carefully sourced supplements. The brand serves those who seek natural approaches to health, providing quality botanicals that honour herbalism's rich heritage while meeting modern quality standards.

Nanga Products at Medpak

At Medpak, we offer Nanga's herbal range. Tinctures include ashwagandha, Siberian ginseng, cat's claw (vilcacora), andrographis, knotweed, sarsaparilla, Polish sorrel, and Baikal skullcap. The comprehensive Buhner Protocol set combines seven tinctures traditionally used for Lyme support. Dried herbs feature wormwood, lemon balm, and tansy for traditional preparations. Herbal tea blends include Sielanna for stress relief and Witaliana for vitality. Supplements cover magnesium in glycinate and citrate forms, L-carnosine, and high molecular weight hyaluronic acid. Specialty products include zeolite clinoptilolite for detox support, thymol, and Healthy Gut Blend.

Why Choose Nanga

Nanga delivers Polish herbal expertise with authentic tinctures and traditional botanical preparations. The brand's focus on genuine herbal medicine serves those seeking natural health approaches. For those who value traditional herbalism and quality plant preparations, Nanga provides the authentic choice.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart