Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Nordic Naturals
Nordic Naturals

Nordic Naturals

(72 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon 1280 mg - 180 Softgels
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon 1280 mg - 180 Softgels

    13 reviews
    Regular price €72.19
    Unit price€0.40 each
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega, lemon flavour - 60 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, lemon flavour - 60 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, lemon flavour - 60 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, lemon flavour - 60 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega, lemon flavour - 60 Softgels

    17 reviews
    Regular price €28.99
    Unit price€0.48 each
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega Junior, Strawberry - 90 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega Junior, Strawberry - 90 Softgels

    6 reviews
    Regular price €29.49
    Unit price€0.33 each
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml

    8 reviews
    Regular price €47.39
    Unit price€100.19 /L
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, Lemon Flavour - 473 ml

    6 reviews
    Regular price €52.99
    Unit price€223.59 /L
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet - 180 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet - 180 Softgels

    6 reviews
    Regular price €40.39
    Unit price€0.22 each
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 1560 mg, lemon flavour - 237 ml

    9 reviews
    Regular price €27.69
    Unit price€116.84 /L
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon Flavour - 120 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon Flavour - 120 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon Flavour - 120 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon Flavour - 120 Softgels Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon Flavour - 120 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon Flavour - 120 Softgels

    7 reviews
    Regular price €56.99
    Unit price€0.47 each
    View details
  • Nordic Naturals Children's DHA, strawberry flavour - 119 ml Nordic Naturals Children's DHA, strawberry flavour - 119 ml Nordic Naturals Children's DHA, strawberry flavour - 119 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Children's DHA, strawberry flavour - 119 ml

    2 reviews
    Regular price €19.29
    Unit price€162.10 /L
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon 2840 mg - 237 ml Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon 2840 mg - 237 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega, Lemon 2840 mg - 237 ml

    8 reviews
    Regular price €73.89
    Unit price€311.77 /L
    View details
  • Nordic Naturals Children's DHA Xtra, berry flavour - 60 ml Nordic Naturals Children's DHA Xtra, berry flavour - 60 ml Nordic Naturals Children's DHA Xtra, berry flavour - 60 ml Nordic Naturals Children's DHA Xtra, berry flavour - 60 ml Nordic Naturals Children's DHA Xtra, berry flavour - 60 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Children's DHA Xtra, Berry Flavour - 60 ml

    4 reviews
    Regular price €28.29
    Unit price€47.15 /100ml
    View details
  • Nordic Naturals EPA Xtra Omega-3, Lemon 1640 mg - 60 Softgels
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals EPA Xtra Omega-3, Lemon 1640 mg - 60 Softgels

    2 reviews
    Regular price €41.49
    Unit price€0.69 each
    View details
  • Nordic Naturals Baby's DHA 1050 mg Omega-3 + Vitamin D3 300 IU - 60 ml Nordic Naturals Baby's DHA 1050 mg Omega-3 + Vitamin D3 300 IU - 60 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Baby's DHA 1050 mg Omega-3 + Vitamin D3 300 IU - 60 ml

    2 reviews
    Regular price €17.99
    Unit price€29.98 /100ml
    View details
  • Nordic Naturals Baby's Vitamin D3 400 IU - 22,5 ml Nordic Naturals Baby's Vitamin D3 400 IU - 22,5 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Baby's Vitamin D3 400 IU - 22,5 ml

    No reviews
    Regular price €14.09
    Unit price€128.09 /100ml
    View details
  • Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula  - 180 Softgel

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Prenatal DHA Unflavored Formula - 180 Softgel

    No reviews
    Regular price €55.19
    Unit price€0.31 each
    View details
  • Nordic Naturals Algae Omega 715 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Algae Omega 715 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Algae Omega 715 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Algae Omega 715 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Algae Omega 715 mg - 60 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Algae Omega 715 mg - 60 Softgels

    1 review
    Regular price €29.99
    Unit price€0.50 each
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega 2X, Lemon Flavour - 120 Capsules

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega 2X, Lemon Flavour - 120 Capsules

    4 reviews
    Regular price €92.89
    Unit price€0.77 each
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet for Cat and Dog - 60 ml Nordic Naturals Omega-3 Pet for Cat and Dog - 60 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet for Cat and Dog - 60 ml

    7 reviews
    Regular price €16.49
    Unit price€27.48 /100ml
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega-D3 Lemon 640 mg - 120 Softgel

    1 review
    Regular price €53.19
    Unit price€0.44 each
    View details
  • Nordic Naturals Ultimate Omega + CoQ10, Lemon - 60 Capsules Nordic Naturals Ultimate Omega + CoQ10, Lemon - 60 Capsules Nordic Naturals Ultimate Omega + CoQ10, Lemon - 60 Capsules Nordic Naturals Ultimate Omega + CoQ10, Lemon - 60 Capsules

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Ultimate Omega + CoQ10, Lemon - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €36.49
    Unit price€0.61 each
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 690 mg, Lemon - 120 Softgels Nordic Naturals Omega-3 690 mg, Lemon - 120 Softgels Nordic Naturals Omega-3 690 mg, Lemon - 120 Softgels Nordic Naturals Omega-3 690 mg, Lemon - 120 Softgels Nordic Naturals Omega-3 690 mg, Lemon - 120 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 690 mg, Lemon - 120 Softgels

    No reviews
    Regular price €33.99
    Unit price€0.28 each
    View details
  • Nordic Naturals Arctic-D Cod Liver Oil, lemon flavour - 237 ml Nordic Naturals Arctic-D Cod Liver Oil, lemon flavour - 237 ml Nordic Naturals Arctic-D Cod Liver Oil, lemon flavour - 237 ml

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Arctic-D Cod Liver Oil, lemon flavour - 237 ml

    1 review
    Regular price €36.99
    Unit price€156.08 /L
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Lemon 345 mg - 60 Softgels

    No reviews
    Regular price €18.29
    Unit price€0.30 each
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next

Nordic Naturals is the world's leading omega-3 fish oil brand, setting the gold standard for purity, freshness, and potency. With award-winning products for all ages and exceptional taste, Nordic Naturals has earned its reputation as the omega-3 brand doctors recommend most.

World's #1 Omega-3 Brand

Nordic Naturals was founded in Norway with a mission to deliver the world's finest fish oils. Every product undergoes rigorous third-party testing for purity and freshness, exceeding the strictest international standards. Their commitment to sustainability includes Friend of the Sea certification. The result: omega-3s that taste so good, people actually look forward to taking them.

Nordic Naturals Products at Medpak

At Medpak, we offer Nordic Naturals' extensive range. Adult omega-3s include Ultimate Omega Lemon (60, 120, 180 softgels and 237ml liquid), Ultimate Omega 2X Lemon (120 caps), Ultimate Omega-D3 Lemon (60, 120 caps), Ultimate Omega Xtra + D3 (60 caps), Complete Omega Xtra (60 caps), Complete Omega-D3 Lemon (60 caps), EPA Omega-3 Lemon 1210mg (60 caps), EPA Xtra 1640mg (60 caps), Omega-3 Lemon (60, 120 caps and 237ml, 473ml liquids), Omega-3D Lemon (237ml), Omega-3 + GLA (60 caps), Mega EPA/DHA (120 caps), and Algae Omega 715mg (60 caps) for vegans.

Women's health features Prenatal DHA (90, 180 caps) and Postnatal Omega-3 Lemon (60 caps). Children's products include Children's DHA Strawberry (119ml liquid, 180, 360 mini caps), Children's DHA Xtra Berry (60ml, 90 caps), Baby's DHA (60ml) with vitamin D3, Daily Omega Kids Fruit (30 caps), Complete Omega Junior Lemon (90, 180 caps), and Ultimate Omega Junior Strawberry (90 caps). Vitamin C for Children Tangerine gummies (60) complement the range.

Specialty products include Marine Collagen with Vitamin C Strawberry (150g), Plant-Base Vitamin D3 (30ml), Baby's Vitamin D3 (22.5ml), Men's Multivitamin Berries gummies (60), Nordic Flora Probiotic Comfort (30 caps), and Omega-3 Pet (180 caps) for animals.

Why Choose Nordic Naturals

Nordic Naturals delivers the world's highest-quality omega-3s with unmatched purity and freshness. The brand's comprehensive range covers every life stage. For those seeking premium omega-3 supplementation from the global leader, Nordic Naturals provides the quality that made them #1.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart