Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Frudia
Frudia

Frudia

(13 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Frudia 3 in 1 Lip Balm, Pomegranate Honey - 10 ml

    Frudia

    Frudia 3 in 1 Lip Balm, Pomegranate Honey - 10 ml

    No reviews
    Regular price €5.89
    Unit price€58.90 /100ml
    View details
  • Frudia Hydrating Lip Balm, Honey and Berries - 10 ml
    Sold out

    Frudia

    Frudia Hydrating Lip Balm, Honey and Berries - 10 ml

    No reviews
    Regular price €4.99
    Unit price€49.90 /100ml
    View details
  • Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces

    Frudia

    Frudia Hydrating Night Masks, Nerry & Honey - 5 ml x 20 pieces

    2 reviews
    Regular price €8.69
    Unit price€0.43 each
    View details
  • Frudia Regenerating Lip Balm, Avocado Cica - 10 ml Frudia Regenerating Lip Balm, Avocado Cica - 10 ml
    10% off

    Frudia

    Frudia Regenerating Lip Balm, Avocado Cica - 10 ml

    No reviews
    Sale price €6.29 Regular price €6.99
    Unit price€62.90 /100ml
    View details
  • Frudia Green Grape Pore Control SPF50+ PA++++ - 50 ml Frudia Green Grape Pore Control SPF50+ PA++++ - 50 ml Frudia Green Grape Pore Control SPF50+ PA++++ - 50 ml

    Frudia

    Frudia Green Grape Pore Control SPF50+ PA++++ - 50 ml

    No reviews
    Regular price €8.59
    Unit price€17.18 /100ml
    View details
  • Frudia Tone up Base Sun Cream - 50 g Frudia Tone up Base Sun Cream - 50 g

    Frudia

    Frudia Tone up Base Sun Cream - 50 g

    No reviews
    Regular price €8.79
    Unit price€17.58 /100g
    View details
  • Frudia Pomegranate Nutri-Moisturizing Cream - 55 g
    Sold out

    Frudia

    Frudia Pomegranate Nutri-Moisturizing Cream - 55 g

    1 review
    Regular price €21.69
    Unit price€39.44 /100g
    View details
  • Frudia Blueberry Intense Hydrating Cream - 55 g
    10% off

    Frudia

    Frudia Blueberry Intense Hydrating Cream - 55 g

    No reviews
    Sale price €21.59 Regular price €23.99
    Unit price€392.55 /kg
    View details
  • Frudia Green Grape Pore Control Cream - 55 g

    Frudia

    Frudia Green Grape Pore Control Cream - 55 g

    No reviews
    Regular price €20.19
    Unit price€36.71 /100g
    View details
  • Frudia Blueberry Hydrating Cream - 55 g

    Frudia

    Frudia Blueberry Hydrating Cream - 55 g

    No reviews
    Regular price €22.99
    Unit price€418.00 /kg
    View details
  • Frudia Citrus Brightening Cream - 55 g Frudia Citrus Brightening Cream - 55 g

    Frudia

    Frudia Citrus Brightening Cream - 55 g

    No reviews
    Regular price €24.99
    Unit price€45.44 /100g
    View details
  • Frudia Blueberry Hydrating Cleansing Gel To Foam - 145 g

    Frudia

    Frudia Blueberry Hydrating Cleansing Gel To Foam - 145 g

    No reviews
    Regular price €8.59
    Unit price€59.24 /kg
    View details
  • Frudia Hydrating Lip Balm, Honey and Berries - 10 ml Frudia Hydrating Lip Balm, Honey and Berries - 10 ml

    Frudia

    Frudia Hydrating Lip Balm, Honey and Berries - 10 ml

    No reviews
    Regular price €6.69
    Unit price€669.00 /L
    View details

Frudia is a Korean skincare brand that captures the power of fresh fruits in effective skincare formulations. With their signature fruit-extract technology, Frudia delivers the vitamins, antioxidants, and hydrating properties of fruits directly to your skin.

Fresh Fruit Skincare Science

Frudia's name combines "fruit" and "day," reflecting the brand's mission to bring daily fruit-powered skincare to everyone. The brand uses proprietary extraction methods to preserve the beneficial compounds in fruits—vitamins, antioxidants, and natural acids—delivering them in stable, effective formulations. This fruit-first approach provides natural skincare benefits with the sensorial pleasure of fresh, fruity products.

Frudia Products at Medpak

At Medpak, we offer Frudia's Hydrating Night Masks in Blueberry & Honey. These convenient single-use sachets come in a 20-piece set, providing weeks of overnight hydration treatments. The masks combine blueberry's antioxidant benefits with honey's nourishing properties for intensive overnight care. The sachet format keeps each mask fresh until use, making them perfect for travel or sampling the brand's fruit-powered approach to skincare.

Why Choose Frudia

Frudia brings the natural benefits of fruits to K-Beauty in delightful, effective products. The brand's focus on fruit extracts provides antioxidant protection and hydration from natural sources. For those seeking Korean skincare with the fresh appeal of fruit-based formulations, Frudia offers products that are as pleasant to use as they are beneficial for skin.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart