Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Dr. Jart+
Dr. Jart+

Dr. Jart+

(20 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Mask Set - 5 pieces Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Mask Set - 5 pieces

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Mask Set - 5 pieces

    No reviews
    Regular price €23.99
    Unit price€4.80 each
    View details
  • Dr. Jart+ Ceramidin Liquid Moisturizing Toner - 150 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Ceramidin Liquid Moisturizing Toner - 150 ml

    1 review
    Regular price €29.89
    Unit price€199.27 /L
    View details
  • Dr. Jart+ Cryo Rubber with Firming Collagen Dr. Jart+ Cryo Rubber with Firming Collagen Dr. Jart+ Cryo Rubber with Firming Collagen

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cryo Rubber with Firming Collagen

    No reviews
    Regular price €11.99
    Unit price
    View details
  • Dr.Jart+ Cryo Rubber with Moisturizing Hyaluronic Acid

    Dr. Jart+

    Dr.Jart+ Cryo Rubber with Moisturizing Hyaluronic Acid

    No reviews
    Regular price €12.99
    Unit price
    View details
  • Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Cream - 50 ml Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Cream - 50 ml Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Cream - 50 ml
    Sold out

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Cream - 50 ml

    No reviews
    Regular price €41.99
    Unit price€83.98 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cryo Rubber with Brightening Vitamin C

    No reviews
    Regular price €12.99
    Unit price€12.99 each
    View details
  • Dr. Jart+ Cryo Rubber with Soothing Allantoin Dr. Jart+ Cryo Rubber with Soothing Allantoin Dr. Jart+ Cryo Rubber with Soothing Allantoin

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cryo Rubber with Soothing Allantoin

    1 review
    Regular price €14.29
    Unit price€14.29 each
    View details
  • Dr. Jart+ Dermask Micro Jet Clearing Solution Mask - 5 pieces
    Sold out

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Dermask Micro Jet Clearing Solution Mask - 5 pieces

    No reviews
    Regular price €20.19
    Unit price€4.04 each
    View details
  • Dr. Jart+ Vital Hydra Solution Hydro Plump Water Cream - 50 ml Dr. Jart+ Vital Hydra Solution Hydro Plump Water Cream - 50 ml Dr. Jart+ Vital Hydra Solution Hydro Plump Water Cream - 50 ml
    5% off

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Vital Hydra Solution Hydro Plump Water Cream - 50 ml

    No reviews
    Sale price €24.21 Regular price €25.49
    Unit price€48.42 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment  - 50 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cicapir Tiger Grass Calming Treatment - 50 ml

    No reviews
    Regular price €43.39
    Unit price€86.78 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Dermask Micro Jet Brightening Solution - 5 pieces
    Sold out

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Dermask Micro Jet Brightening Solution - 5 pieces

    No reviews
    Regular price €19.89
    Unit price€3.98 each
    View details
  • Dr. Jart+ Cicapair Soothing Cream with Asian Pennywort - 50 ml Dr. Jart+ Cicapair Soothing Cream with Asian Pennywort - 50 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cicapair Soothing Cream with Asian Pennywort - 50 ml

    1 review
    Regular price €34.99
    Unit price€69.98 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Teatreement Soothing Spot - 15 ml Dr. Jart+ Teatreement Soothing Spot - 15 ml Dr. Jart+ Teatreement Soothing Spot - 15 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Teatreement Soothing Spot - 15 ml

    No reviews
    Regular price €17.99
    Unit price€119.93 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturising Emulsion with Ceramides - 50 ml Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturising Emulsion with Ceramides - 50 ml Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturising Emulsion with Ceramides - 50 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturising Emulsion with Ceramides - 50 ml

    No reviews
    Regular price €41.09
    Unit price€82.18 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 13 g Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 13 g Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 13 g

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 13 g

    No reviews
    Regular price €5.19
    Unit price€5.19 each
    View details
  • Dr. Jart+ Ceramidin Lip Balm - 7 g Dr. Jart+ Ceramidin Lip Balm - 7 g Dr. Jart+ Ceramidin Lip Balm - 7 g Dr. Jart+ Ceramidin Lip Balm - 7 g
    15% off

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Ceramidin Lip Balm - 7 g

    No reviews
    Sale price €14.35 Regular price €16.89
    Unit price€205.00 /100g
    View details
  • Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 5 Sachets Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 5 Sachets Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 5 Sachets

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Pore Remedy Purifying Green Mud Mask - 5 Sachets

    No reviews
    Regular price €28.59
    Unit price€5.72 each
    View details
  • Dr. Jart+ Cicapair Soothing and Calming Face Serum - 30 ml Dr. Jart+ Cicapair Soothing and Calming Face Serum - 30 ml Dr. Jart+ Cicapair Soothing and Calming Face Serum - 30 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cicapair Soothing and Calming Face Serum - 30 ml

    No reviews
    Regular price €37.39
    Unit price€124.63 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream - 50 ml Dr. Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream - 50 ml Dr. Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream - 50 ml Dr. Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream - 50 ml

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream - 50 ml

    No reviews
    Regular price €39.49
    Unit price€78.98 /100ml
    View details
  • Dr. Jart+ Dermask Intra Firming Solution - 5 pieces
    Sold out

    Dr. Jart+

    Dr. Jart+ Dermask Intra Firming Solution - 5 pieces

    No reviews
    Regular price €22.99
    Unit price€4.60 each
    View details

Dr. Jart+ is a pioneering Korean skincare brand that helped launch the global BB cream phenomenon. With dermatologist-developed formulations combining science and skincare innovation, Dr. Jart+ delivers premium K-Beauty trusted worldwide for its Ceramidin and Cicapair lines.

Dermatological K-Beauty Pioneer

Dr. Jart+ emerged from a Seoul dermatology clinic, bringing clinical expertise to consumer skincare before "cosmeceutical" became mainstream. The brand introduced BB cream to the Western world and continues to bridge professional dermatology with innovative formulations. This heritage of science-meets-beauty has established Dr. Jart+ as a premium K-Beauty authority.

Dr. Jart+ Products at Medpak

At Medpak, we offer Dr. Jart+'s signature skincare lines. The Ceramidin range delivers intensive barrier repair through liquid toner, moisturising cream, emulsion, hand cream, and sheet masks enriched with ceramides. Cicapair features tiger grass formulations for calming sensitive skin, including the iconic Color Correcting Treatment, soothing creams, and gel cream. The innovative Cryo Rubber masks combine ampoule serums with rubber mask technology in hyaluronic acid, collagen, vitamin C, and allantoin variants. Dermask sheet masks address hydration, firming, brightening, and clearing concerns. Vital Hydra Solution provides deep hydration through masks and water cream. Teatreement spot treatment targets blemishes.

Why Choose Dr. Jart+

Dr. Jart+ delivers Korean dermatological expertise with innovative formulations that set industry trends. The brand's clinical heritage ensures genuine efficacy. For those seeking premium K-Beauty with scientific credentials, Dr. Jart+ provides the dermatologist-trusted choice.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart