Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Dear, Klairs

Dear, Klairs

(10 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Dear, Klairs Rich Moist Soothing Cream - 80 ml Dear, Klairs Rich Moist Soothing Cream - 80 ml
    10% off

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Rich Moist Soothing Cream - 80 ml

    1 review
    Sale price €18.99 Regular price €21.19
    Unit price€23.74 /100ml
    View details
  • Dear Klairs Rich Moist Soothing Serum - 80 ml Dear Klairs Rich Moist Soothing Serum - 80 ml Dear Klairs Rich Moist Soothing Serum - 80 ml Dear Klairs Rich Moist Soothing Serum - 80 ml
    Sold out

    Dear, Klairs

    Dear Klairs Rich Moist Soothing Serum - 80 ml

    No reviews
    Regular price €20.89
    Unit price€26.11 /100ml
    View details
  • Dear, Klairs Supple Preparation Unscented Moisturizing Toner - 180 ml

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Supple Preparation Unscented Moisturizing Toner - 180 ml

    No reviews
    Regular price €22.99
    Unit price€127.72 /L
    View details
  • Dear, Klairs Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask - 25 ml Dear, Klairs Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask - 25 ml Dear, Klairs Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask - 25 ml
    Sold out

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask - 25 ml

    No reviews
    Regular price €5.19
    Unit price€20.76 /100ml
    View details
  • Dear, Klairs Midnight Blue Anti-Ageing Serum - 20 ml Dear, Klairs Midnight Blue Anti-Ageing Serum - 20 ml Dear, Klairs Midnight Blue Anti-Ageing Serum - 20 ml

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Midnight Blue Anti-Ageing Serum - 20 ml

    No reviews
    Regular price €34.19
    Unit price€170.95 /100ml
    View details
  • Dear Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask - 90 ml Dear Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask - 90 ml

    Dear, Klairs

    Dear Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask - 90 ml

    No reviews
    Regular price €28.09
    Unit price€156.06 /kg
    View details
  • Dear, Klairs Midnight Blue Moisturizing Cream - 60 ml Dear, Klairs Midnight Blue Moisturizing Cream - 60 ml Dear, Klairs Midnight Blue Moisturizing Cream - 60 ml

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Midnight Blue Moisturizing Cream - 60 ml

    No reviews
    Regular price €27.49
    Unit price€45.82 /100ml
    View details
  • Dear, Klairs Midnight Blue Soothing Moisturising Cream - 30 ml Dear, Klairs Midnight Blue Soothing Moisturising Cream - 30 ml Dear, Klairs Midnight Blue Soothing Moisturising Cream - 30 ml
    Sold out

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Midnight Blue Soothing Moisturising Cream - 30 ml

    No reviews
    Regular price €21.49
    Unit price€71.63 /100ml
    View details
  • Dear, Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil - 150 ml Dear, Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil - 150 ml Dear, Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil - 150 ml

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil - 150 ml

    No reviews
    Regular price €23.79
    Unit price€122.00 /L
    View details
  • Dear, Klairs Illuminating Supple Blemish Cream SPF40 PA++ - 40 ml Dear, Klairs Illuminating Supple Blemish Cream SPF40 PA++ - 40 ml Dear, Klairs Illuminating Supple Blemish Cream SPF40 PA++ - 40 ml
    Sold out

    Dear, Klairs

    Dear, Klairs Illuminating Supple Blemish Cream SPF40 PA++ - 40 ml

    No reviews
    Regular price €18.99
    Unit price€47.48 /100ml
    View details

Dear, Klairs is a Korean skincare brand beloved worldwide for its gentle, effective formulations designed specifically for sensitive skin. With a philosophy of "simple but enough," Klairs creates minimalist products that deliver maximum results without irritation, making quality skincare accessible to even the most reactive skin types.

The Klairs Philosophy

Klairs was founded on the belief that skincare should be simple, gentle, and effective. The brand avoids unnecessary fragrances, artificial colours, and potential irritants, focusing instead on proven ingredients at optimal concentrations. This thoughtful approach has earned Klairs a devoted global following among those who have struggled to find products their sensitive skin can tolerate. The iconic Midnight Blue line, featuring guaiazulene derived from chamomile, exemplifies the brand's commitment to calming, soothing care.

Dear, Klairs Products at Medpak

At Medpak, we offer Klairs' most beloved products. The Supple Preparation Unscented Toner provides essential hydration without fragrance. The Rich Moist Soothing line includes a Cream, Serum, and Tencel Sheet Mask for comprehensive moisture. The Midnight Blue collection features the Moisturizing Cream and Anti-Aging Serum with calming guaiazulene for stressed skin.

For cleansing, the Gentle Black Deep Cleansing Oil removes makeup thoroughly yet gently. The Freshly Juiced Vitamin E Mask provides antioxidant nourishment. The Illuminating Supple Blemish Cream SPF40 offers sun protection with light coverage for a natural, dewy finish.

Why Choose Dear, Klairs

Klairs has earned its reputation as a go-to brand for sensitive skin through consistent quality and genuine gentleness. The brand proves that effective Korean skincare doesn't require harsh actives or overwhelming fragrances. For anyone with reactive, sensitive, or easily irritated skin seeking products that work without causing problems, Dear, Klairs offers trusted solutions developed with sensitivity as the primary concern.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart