Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. d'Alba

d'Alba

(24 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • d'Alba Revitalising Face Mist White Truffle First Spray Serum - 100 ml
    Sold out

    d'Alba

    d'Alba Revitalising Face Mist White Truffle First Spray Serum - 100 ml

    3 reviews
    Regular price €24.39
    Unit price€243.90 /L
    View details
  • d'Alba White Truffle VEGAN First Spray Serum - 50 ml

    d'Alba

    d'Alba White Truffle VEGAN First Spray Serum - 50 ml

    No reviews
    Regular price €19.99
    Unit price€39.98 /100ml
    View details
  • d'Alba White Truffle Hydrogel Eye Patches with White Truffle - 90 g d'Alba White Truffle Hydrogel Eye Patches with White Truffle - 90 g d'Alba White Truffle Hydrogel Eye Patches with White Truffle - 90 g d'Alba White Truffle Hydrogel Eye Patches with White Truffle - 90 g
    Sold out

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Hydrogel Eye Patches with White Truffle - 90 g

    No reviews
    Regular price €51.89
    Unit price€57.66 /100g
    View details
  • D'Alba Waterfull Tone-Up Sun Cream SPF50+ PA++++  - 50 ml D'Alba Waterfull Tone-Up Sun Cream SPF50+ PA++++  - 50 ml D'Alba Waterfull Tone-Up Sun Cream SPF50+ PA++++  - 50 ml
    Sold out

    d'Alba

    D'Alba Waterfull Tone-Up Sun Cream SPF50+ PA++++ - 50 ml

    No reviews
    Regular price €28.09
    Unit price€56.18 /100ml
    View details
  • d'Alba White Truffle Nourishing Treatment Mask - 5 Pieces d'Alba White Truffle Nourishing Treatment Mask - 5 Pieces d'Alba White Truffle Nourishing Treatment Mask - 5 Pieces d'Alba White Truffle Nourishing Treatment Mask - 5 Pieces
    5% off

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Nourishing Treatment Mask - 5 Pieces

    No reviews
    Sale price €13.29 Regular price €13.99
    Unit price€2.66 each
    View details
  • d'Alba White Truffle Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 - 70 g d'Alba White Truffle Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 - 70 g d'Alba White Truffle Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 - 70 g d'Alba White Truffle Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 - 70 g d'Alba White Truffle Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 - 70 g

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 - 70 g

    No reviews
    Regular price €41.99
    Unit price€59.99 /100g
    View details
  • d'Alba White Truffle Mist/Serum in Spray Form with White Truffle - 100 ml d'Alba White Truffle Mist/Serum in Spray Form with White Truffle - 100 ml d'Alba White Truffle Mist/Serum in Spray Form with White Truffle - 100 ml d'Alba White Truffle Mist/Serum in Spray Form with White Truffle - 100 ml

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Mist/Serum in Spray Form with White Truffle - 100 ml

    No reviews
    Regular price €27.89
    Unit price€278.90 /L
    View details
  • d'Alba Waterfull Vegan Night Mask with White Truffle - 12x4 ml d'Alba Waterfull Vegan Night Mask with White Truffle - 12x4 ml d'Alba Waterfull Vegan Night Mask with White Truffle - 12x4 ml d'Alba Waterfull Vegan Night Mask with White Truffle - 12x4 ml

    d'Alba

    d'Alba Waterfull Vegan Night Mask with White Truffle - 12x4 ml

    No reviews
    Regular price €19.39
    Unit price€4.85 each
    View details
  • d'Alba White Truffle Double Layer Revitalising Serum with White Truffle - 30 ml d'Alba White Truffle Double Layer Revitalising Serum with White Truffle - 30 ml d'Alba White Truffle Double Layer Revitalising Serum with White Truffle - 30 ml
    Sold out

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Double Layer Revitalising Serum with White Truffle - 30 ml

    No reviews
    Regular price €31.99
    Unit price€106.63 /100ml
    View details
  • d'Alba Mild Skin Balancing Face Wash with White Truffle - 200 ml d'Alba Mild Skin Balancing Face Wash with White Truffle - 200 ml d'Alba Mild Skin Balancing Face Wash with White Truffle - 200 ml
    Sold out

    d'Alba

    d'Alba Mild Skin Balancing Face Wash with White Truffle - 200 ml

    1 review
    Regular price €20.89
    Unit price€10.45 /100ml
    View details
  • d'Alba's White Truffle First Aromatic Spray Serum - 120 ml d'Alba's White Truffle First Aromatic Spray Serum - 120 ml d'Alba's White Truffle First Aromatic Spray Serum - 120 ml
    15% off

    d'Alba

    d'Alba's White Truffle First Aromatic Spray Serum - 120 ml

    No reviews
    Sale price €28.39 Regular price €33.49
    Unit price€236.58 /L
    View details
  • d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Toner with White Truffle - 150 ml d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Toner with White Truffle - 150 ml d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Toner with White Truffle - 150 ml

    d'Alba

    d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Toner with White Truffle - 150 ml

    No reviews
    Regular price €20.89
    Unit price€139.27 /L
    View details
  • d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Cream with White Truffle - 55 ml d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Cream with White Truffle - 55 ml d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Cream with White Truffle - 55 ml

    d'Alba

    d'Alba Mild Skin Balancing Soothing Face Cream with White Truffle - 55 ml

    No reviews
    Regular price €22.99
    Unit price€41.80 /100ml
    View details
  • d'Alba White Truffle First Aromatic Spray Serum - 60 ml d'Alba White Truffle First Aromatic Spray Serum - 60 ml

    d'Alba

    d'Alba White Truffle First Aromatic Spray Serum - 60 ml

    No reviews
    Regular price €23.19
    Unit price€46.38 /100ml
    View details
  • D'Alba Professional Repairing Regenerating Hair Serum - 50 ml D'Alba Professional Repairing Regenerating Hair Serum - 50 ml D'Alba Professional Repairing Regenerating Hair Serum - 50 ml D'Alba Professional Repairing Regenerating Hair Serum - 50 ml

    d'Alba

    D'Alba Professional Repairing Regenerating Hair Serum - 50 ml

    No reviews
    Regular price €22.99
    Unit price€45.98 /100ml
    View details
  • d'Alba White Truffle First Aromatic Toner - 155 ml d'Alba White Truffle First Aromatic Toner - 155 ml d'Alba White Truffle First Aromatic Toner - 155 ml d'Alba White Truffle First Aromatic Toner - 155 ml d'Alba White Truffle First Aromatic Toner - 155 ml

    d'Alba

    d'Alba White Truffle First Aromatic Toner - 155 ml

    No reviews
    Regular price €28.49
    Unit price€183.81 /L
    View details
  • d'Alba Vita Toning Serum Toner - 180 ml d'Alba Vita Toning Serum Toner - 180 ml d'Alba Vita Toning Serum Toner - 180 ml
    New arrival

    d'Alba

    d'Alba Vita Toning Serum Toner - 180 ml

    No reviews
    Regular price €24.59
    Unit price€136.61 /L
    View details
  • d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 100 ml d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 100 ml d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 100 ml
    15% off
    New arrival

    d'Alba

    d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 100 ml

    No reviews
    Sale price €26.99 Regular price €31.79
    Unit price€269.90 /L
    View details
  • d'Alba White Truffle Body Cleansing Serum - 275 ml d'Alba White Truffle Body Cleansing Serum - 275 ml d'Alba White Truffle Body Cleansing Serum - 275 ml
    15% off

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Body Cleansing Serum - 275 ml

    No reviews
    Sale price €22.59 Regular price €26.59
    Unit price€82.15 /L
    View details
  • d'Alba White Truffle Scalp Therapy Shampoo - 275 ml d'Alba White Truffle Scalp Therapy Shampoo - 275 ml d'Alba White Truffle Scalp Therapy Shampoo - 275 ml d'Alba White Truffle Scalp Therapy Shampoo - 275 ml
    20% off

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Scalp Therapy Shampoo - 275 ml

    No reviews
    Sale price €21.09 Regular price €26.39
    Unit price€76.69 /L
    View details
  • d'Alba Professional Repairing Hair Perfume Serum - 100 ml d'Alba Professional Repairing Hair Perfume Serum - 100 ml d'Alba Professional Repairing Hair Perfume Serum - 100 ml
    15% off

    d'Alba

    d'Alba Professional Repairing Hair Perfume Serum - 100 ml

    No reviews
    Sale price €24.89 Regular price €29.39
    Unit price€248.90 /L
    View details
  • d'Alba White Truffle Nourishing Serum Lip Balm - 3.6 g d'Alba White Truffle Nourishing Serum Lip Balm - 3.6 g d'Alba White Truffle Nourishing Serum Lip Balm - 3.6 g
    25% off

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Nourishing Serum Lip Balm - 3.6 g

    No reviews
    Sale price €12.79 Regular price €17.09
    Unit price€327.95 /100g
    View details
  • d'Alba White Truffle Double Moisture Cream - 60 ml d'Alba White Truffle Double Moisture Cream - 60 ml d'Alba White Truffle Double Moisture Cream - 60 ml d'Alba White Truffle Double Moisture Cream - 60 ml
    5% off

    d'Alba

    d'Alba White Truffle Double Moisture Cream - 60 ml

    No reviews
    Sale price €44.99 Regular price €47.39
    Unit price€749.83 /L
    View details
  • d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 50 ml d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 50 ml
    10% off

    d'Alba

    d'Alba Vita Toning Capsule Serum - 50 ml

    No reviews
    Sale price €25.19 Regular price €28.09
    Unit price€50.38 /100ml
    View details

d'Alba is a luxurious Korean skincare brand built around the power of Italian white truffles. Combining this precious ingredient with advanced Korean formulation expertise, d'Alba creates elegant products that deliver nourishment, hydration, and radiance for discerning skincare enthusiasts.

White Truffle Luxury

White truffles, among the world's most prized culinary ingredients, contain powerful antioxidants and amino acids that benefit skin. d'Alba has pioneered the use of white truffle extract in skincare, combining this rare ingredient with Korean beauty innovation. The result is a range of products that deliver both visible results and a sense of luxury, making daily skincare feel special. The brand's signature First Spray Serum format offers a unique, convenient way to apply treatment products.

d'Alba Products at Medpak

At Medpak, we offer d'Alba's complete white truffle collection. The cult-favourite First Spray Serum comes in multiple sizes (50ml, 60ml, 100ml, 120ml) and variants including Revitalising and Aromatic formulations. The Anti-Aging Serum and Cream 2-in-1 provides dual benefits. Sheet masks include the Nourishing Treatment Mask and convenient Waterfull Vegan Night Mask sachets.

The Mild Skin Balancing line offers a Face Wash, Soothing Cream, and Toner for gentle daily care. The Double Layer Revitalising Serum provides concentrated treatment. Hydrogel Eye Patches target the delicate eye area. The Waterfull Tone-Up Sun Cream SPF50+ combines protection with d'Alba's signature nourishment. Vita Toning Brightening Serum completes the radiance-focused range.

Why Choose d'Alba

d'Alba brings genuine luxury to K-Beauty through thoughtful formulations and premium ingredients. The white truffle concept isn't just marketing—these products deliver visible nourishment and glow. For those seeking elevated Korean skincare that feels as special as it performs, d'Alba offers sophisticated products that make daily routines feel indulgent.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart