Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Progress Labs
Progress Labs

Progress Labs

(63 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • Progress Labs Homocysteine modulator - 120 Capsules Progress Labs Homocysteine modulator - 120 Capsules Progress Labs Homocysteine modulator - 120 Capsules Progress Labs Homocysteine modulator - 120 Capsules
    Sold out

    Progress Labs

    Progress Labs Homocysteine modulator - 120 Capsules

    2 reviews
    Regular price €12.09
    Unit price€0.10 each
    View details
  • Progress Labs Vitamin A+E FORTE, drops - 30 ml Progress Labs Vitamin A+E FORTE, drops - 30 ml

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin A+E FORTE, drops - 30 ml

    No reviews
    Regular price €11.29
    Unit price€3.76 /10ml
    View details
  • Progress Labs Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Organic Selenium 200 mcg - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €6.99
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Progress Labs Piperine Forte Plus - 120 Capsules Progress Labs Piperine Forte Plus - 120 Capsules Progress Labs Piperine Forte Plus - 120 Capsules Progress Labs Piperine Forte Plus - 120 Capsules
    5% off

    Progress Labs

    Progress Labs Piperine Forte Plus - 120 Capsules

    1 review
    Sale price €9.96 Regular price €10.49
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Progress Labs Vegan Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Progress Labs Vegan Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Progress Labs Vegan Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules Progress Labs Vegan Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Vegan Vitamin D3 4000 IU - 120 Capsules

    3 reviews
    Regular price €7.79
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Progress Labs Amlan Forte (Indian Gooseberry) 4000 mg - 120 Capsules Progress Labs Amlan Forte (Indian Gooseberry) 4000 mg - 120 Capsules Progress Labs Amlan Forte (Indian Gooseberry) 4000 mg - 120 Capsules Progress Labs Amlan Forte (Indian Gooseberry) 4000 mg - 120 Capsules
    Sold out

    Progress Labs

    Progress Labs Amlan Forte (Indian Gooseberry) 4000 mg - 120 Capsules

    3 reviews
    Regular price €7.79
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Progress Labs MSM (organic sulfur) 500 mg - 250 Tablets Progress Labs MSM (organic sulfur) 500 mg - 250 Tablets Progress Labs MSM (organic sulfur) 500 mg - 250 Tablets Progress Labs MSM (organic sulfur) 500 mg - 250 Tablets

    Progress Labs

    Progress Labs MSM (organic sulfur) 500 mg - 250 Tablets

    1 review
    Regular price €10.19
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Progress Labs Calcium + Vitamin C - 120 Capsules Progress Labs Calcium + Vitamin C - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Calcium + Vitamin C - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €7.09
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Progress Labs Potassium Citrate 350 mg - 120 Capsules Progress Labs Potassium Citrate 350 mg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Potassium Citrate 350 mg - 120 Capsules

    1 review
    Regular price €7.79
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml
    Sold out

    Progress Labs

    Progress Labs ADEK Junior FORTE for children - 30 ml

    No reviews
    Regular price €13.49
    Unit price€44.97 /100ml
    View details
  • Progress Labs ADEK Forte - 120 Capsules Progress Labs ADEK Forte - 120 Capsules
    5% off

    Progress Labs

    Progress Labs ADEK Forte - 120 Capsules

    1 review
    Sale price €16.79 Regular price €17.69
    Unit price€0.14 each
    View details
  • Progress Labs Saw Palmetto 600 mg - 120 Capsules Progress Labs Saw Palmetto 600 mg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Saw Palmetto 600 mg - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €8.99
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Progress Labs Zinc Gluconate + Prebiotic - 180 Capsules Progress Labs Zinc Gluconate + Prebiotic - 180 Capsules
    5% off

    Progress Labs

    Progress Labs Zinc Gluconate + Prebiotic - 180 Capsules

    No reviews
    Sale price €6.45 Regular price €6.79
    Unit price€0.04 each
    View details
  • Progress Labs Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules Progress Labs Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules Progress Labs Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin C 1000 mg - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €8.49
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Progress Labs Forskolin Original 400 mg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Forskolin Original 400 mg - 120 Capsules

    1 review
    Regular price €7.99
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Progress Labs Brahmi Bacopa Monnieri 200 mg - 120 Capsules Progress Labs Brahmi Bacopa Monnieri 200 mg - 120 Capsules Progress Labs Brahmi Bacopa Monnieri 200 mg - 120 Capsules Progress Labs Brahmi Bacopa Monnieri 200 mg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Brahmi Bacopa Monnieri 200 mg - 120 Capsules

    1 review
    Regular price €12.99
    Unit price€0.11 each
    View details
  • Progress Labs Junior Multivitamin, Orange - 120 Chewable Tablets Progress Labs Junior Multivitamin, Orange - 120 Chewable Tablets

    Progress Labs

    Progress Labs Junior Multivitamin, Orange - 120 Chewable Tablets

    1 review
    Regular price €6.99
    Unit price€0.06 each
    View details
  • Progress Labs Cholesterol + Prebiotic - 120 Capsules Progress Labs Cholesterol + Prebiotic - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Cholesterol + Prebiotic - 120 Capsules

    1 review
    Regular price €13.69
    Unit price€0.11 each
    View details
  • Progress Labs Vitamin D3 8000IU - 240 Tablets Progress Labs Vitamin D3 8000IU - 240 Tablets

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin D3 8000IU - 240 Tablets

    1 review
    Regular price €5.99
    Unit price€0.02 each
    View details
  • Progress Labs Rosehip, Natural Vitamin C - 300 g

    Progress Labs

    Progress Labs Rosehip, Natural Vitamin C - 300 g

    No reviews
    Regular price €16.99
    Unit price€56.63 /kg
    View details
  • Progress Labs Berberis 777 mg Barberry - 90 Capsules Progress Labs Berberis 777 mg Barberry - 90 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Berberis 777 mg Barberry - 90 Capsules

    1 review
    Regular price €9.89
    Unit price€0.08 each
    View details
  • Progress Labs Vitamin D3 4000 IU - 240 Tablets

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin D3 4000 IU - 240 Tablets

    No reviews
    Regular price €3.99
    Unit price€0.02 each
    View details
  • Progress Labs Vitamin B6 P-5-P Coenzyme + Inulin - 120 Capsules
    Sold out

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin B6 P-5-P Coenzyme + Inulin - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €10.39
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Progress Labs Himalayan Mumio 400 mg - 90 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Himalayan Mumio 400 mg - 90 Capsules

    No reviews
    Regular price €11.49
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Previous
  • Page 2 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next

Progress Labs is a Polish supplement brand offering vitamins, minerals, and herbal extracts in practical formulations. With a focus on essential nutrients in high capsule counts and bulk powders, Progress Labs delivers straightforward Polish supplementation at accessible prices.

Practical Polish Supplements

Progress Labs takes a no-nonsense approach to supplementation, providing well-formulated products without unnecessary complexity. The brand offers both convenient capsule formats and economical powder options for those who prefer bulk supplementation. Many products feature enhanced formulations with prebiotics or synergistic nutrient combinations for improved effectiveness.

Progress Labs Products at Medpak

At Medpak, we offer Progress Labs' practical range. Vitamins include ADEK combinations in capsules and drops (including Junior for children), K2 with D3 formulas, B-complex options, and multiple vitamin C formats from capsules to pure L-ascorbic acid and acerola powders. Minerals feature magnesium in various forms including Trio Complex, zinc with prebiotics, potassium citrate, selenium, and calcium combinations.

Specialty supplements cover CoQ10, omega-3, alpha lipoic acid, MSM for joints, and a homocysteine modulator. Herbal extracts include berberine, brahmi (bacopa monnieri), rhodiola rosea, forskolin, and Himalayan mumio. Weight management products feature African mango and piperine formulas. Joint support combines glucosamine, chondroitin, and MSM.

Why Choose Progress Labs

Progress Labs delivers practical Polish supplementation with quality formulations at fair prices. The brand's straightforward approach makes daily supplementation simple. For those seeking reliable, no-fuss Polish supplements, Progress Labs provides trusted everyday quality.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart